INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Archiwum strony

Ochrona klimatu kosztem różnorodności biologicznej

Gejzery El Tatio

Gejzery El Tatio, położone na wysokości 4320 m n.p.m., to cenny element georóżnorodności pustyni Atakama w Chile (Fot. Sonia Paź-Dyderska)

 

Lit to pierwiastek niezbędny do konstrukcji m.in. samochodów elektrycznych, baterii komputerów czy telefonów komórkowych. Największe jego zasoby na świecie znajdują się na pustyni Atakama w północnym Chile. Jaki jest związek pomiędzy litem, ochroną klimatu i ochroną różnorodności biologicznej? O tym piszemy wraz z mgr inż. Sonią Paź-Dyderską i dr. Marcinem K. Dyderskim z Zakładu Ekologii w najnowszym „Kosmosie” (1/2021). Czy po lekturze tego artykułu przestaniemy ulegać modom i wymieniać telefony komórkowe, gdy tylko nowy model pojawi się na rynku?

 

Link do artykułu

Andrzej M. Jagodziński

Dyrektor Instytutu

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button