Biblioteka

 

Pracownicy / kontakt:

mgr Małgorzata Kosińska
kierownik biblioteki
tel: 0.61/8170033 wew. 144
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mgr Agata Brodacz
wypożyczenia i czytelnia
tel: 0.61/8170033 wew. 144
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek; godz. 8:00 - 15:00

 

Udostępnianie:

Biblioteka udostępnia swoje zbiory:

  1. na miejscu - możliwość skorzystania ze zbioru podręcznego czytelni oraz wydawnictw zgromadzonych w magazynach bibliotecznych dla wszystkich zainteresowanych
  2. na rewersy - tylko dla pracowników i doktorantów Instytutu Dendrologii PAN
  3. poza Instytut Dendrologii - tylko poprzez wypożyczenia międzybiblioteczne
  4. na stanowisku komputerowym w czytelni Biblioteki
  5. kserokopie: dla czytelników spoza Instytutu powyżej 20 stron odpłatnie

 

Zbiory

Biblioteka Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk jako jedyna w Polsce specjalizuje się w gromadzeniu literatury botaniczno-leśnej i posiada w tej dziedzinie najbogatsze zbiory - wydawnictwa unikalne, starodruki, komplety wydań cennych czasopism.

Biblioteka gromadzi specjalistyczną literaturę z dziedzin: dendrologia, botanika, fizjologia i genetyka drzew, leśnictwo, ekologia i ochrona środowiska.

W chwili obecnej zbiory Biblioteki liczą:
47 029 woluminów książek i czasopism oraz wydawnictw specjalnych, a w tym:

  • 25 750 woluminów książek
  • 19 645 woluminów czasopism
  • 1 634 woluminów wydawnictw specjalnych

 

W 2003 roku Instytut uzyskał subwencję w wysokości 80 tys. zł z Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w ramach programu MILAB na dofinansowanie projektu „Modernizacja pomieszczeń i systemu magazynowania zbiorów bibliotecznych - zastosowanie regałów jezdnych”. Realizacja projektu pozwoliła na umieszczenie większości zbiorów w magazynie na jednej kondygnacji i uzyskanie miejsca na powiększanie księgozbioru. Utworzono także stanowisko do opracowywania zbiorów, dokumentacji i powielania.

 

 

 

 

Zmodernizowano również wyposażenie czytelni Biblioteki.

 

 

Katalogi

Komputerowy katalog zbiorów biblioteki w systemie Micro CDS ISIS zawiera ponad 7 700 rekordów opisów bibliograficznych książek i ponad 500 rekordów opisów bibliograficznych tytułów i zasobów czasopism. Katalog jest uzupełniany na bieżąco i dostępny wyłącznie na stanowisku komputerowym w czytelni Biblioteki.
Tradycyjny katalog kartkowy obejmuje całość zbiorów wydawnictw zwartych i ciągłych do roku 1995 (kontynuacja w katalogu komputerowym).

 
     

Zmień kontrast

Komitet Nauk Leśnych i Technologii Drewna