INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Archiwum strony

Wiadomości z Ogrodów Kórnickich: Tropem starych zdjęć

Stare, pożółkłe fotografie. Zachęcają do wspomnień, a i mogą być także źródłem wiedzy. Na takie stare fotografie, przedstawiające znane kórniczanom miejsca, natrafiła mgr inż. Kinga Nowak – kierownik Arboretum i Lasu Doświadczalnego, która w artykule opublikowanym w najnowszym Kórniczaninie (14/2020) odnosi się do dwóch ciekawych miejsc, udokumentowanych na fotografiach zamieszczonych w III Roczniku Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego z 1930 roku.

stare zdjęcie

Warto przeczytać także oryginalne teksty z Rocznika PTD, do których odwołuje się Autorka po 90 latach od ich opublikowania.

 

PDF artykułu

 

Wróblewski A., Wallisch K. 1930. Spostrzeżenia aklimatyzacyjno-hodowlane nad topolami. Rocznik Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego 3: 1-32.

Wróblewski A. 1930. Wpływy zimy 1928/29 na roślinność drzewiastą w Kórniku. Rocznik Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego 3: 33-48.

Andrzej M. Jagodziński

Dyrektor Instytutu

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button