INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Archiwum strony

Wiadomości z Ogrodów Kórnickich: Bez czarny – nadzieja medycyny

bez czarny

Bez czarny (Fot. Katarzyna Broniewska)

 

Hyćka, buzina, baźnik, bestek, gołębia pokrzywa czy suk. To niektóre z nazw bzu czarnego. Gatunek ten charakteryzuje się nie tylko mnogością jego nazw, ale i niezwykle szerokim zastosowaniem w celach leczniczych. W jakich sytuacjach może nas wesprzeć? Piszą o tym profesorowie Krystyna i Adam Boratyńscy z Zakładu Biogeografii i Systematyki na łamach najnowszego „Kórniczanina” (9/2021). Nasi naukowcy dzielą się także przepisem na syrop z kwiatów bzu czarnego, który sporządzają i spożywają od lat.

 

PDF artykułu

 Andrzej M. Jagodziński

Dyrektor Instytutu

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button