INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Archiwum strony

Skrzydłorzech kaukaski pod obserwacją

img2

Skrzydłorzech kaukaski w Szprotawie (Fot. Anna K. Jasińska)

 

Naturalny zasięg występowania skrzydłorzecha kaukaskiego obejmuje obecnie niewielkie obszary na terenie Turcji, Gruzji, Azerbejdżanu oraz Iranu. W Polsce jest gatunkiem uprawianym w arboretach, miejskich parkach czy w założeniach ogrodowych otaczających zabytkowe rezydencje. Do niedawna odnowienie naturalne tego gatunku spotykane było u nas stosunkowo rzadko. A jak jest dzisiaj? Zachęcam do przeczytania artykułu dr Anny K. Jasińskiej (Zakład Biogeografii i Systematyki), dr. Mikołaja Wawrzyniaka (Zakład Biologii Rozwoju) oraz mgr. Łukasza Walasa (Zakład Biogeografii i Systematyki), opublikowanego w „Lesie Polskim” (6/2021), w którym jest odpowiedź na to pytanie.

 

PDF artykułu

 

Andrzej M. Jagodziński

Dyrektor Instytutu

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button