INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Archiwum strony

O rozrzucaniu pestek drzew owocowych…

brzoskwinie spodki

Czy takie brzoskwinie mogą zagrażać rodzimej przyrodzie? (Fot. Andrzej M. Jagodziński)

 

Media społecznościowe mają olbrzymią siłę. W ostatnich dniach głośno zrobiło się o jednym z wpisów na Facebooku zachęcającym do zbierania pestek po zjedzeniu owoców śliw, brzoskwiń, wiśni, czereśni i moreli… i wyrzucania ich w dowolnych miejscach, przy każdym wyjściu na wsi lub podczas jazdy samochodem. Czy rzeczywiście jest to działanie korzystne dla rodzimej przyrody? Zachęcam do przeczytania informacji na ten temat zamieszczonych w serwisie „Nauka w Polsce” i portalu „Demagog”, a także do wysłuchania audycji „Stacja Nauka” w „Czwórce” Polskiego Radia (emisja: 23-08-2021).

 

Linki:

https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C88884%2Cszkodliwy-post-na-facebooku.html

https://demagog.org.pl/fake_news/wyrzucajac-pestki-owocow-gdzie-popadnie-nie-pomozesz-przyrodzie/

https://www.polskieradio.pl/10/5366/Artykul/2793771,Czy-pestki-z-owocow-moga-byc-grozne-dla-roslin

​Andrzej M. Jagodziński

Dyrektor Instytutu

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

Komitet Nauk Leśnych i Technologii Drewna

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN