INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

„Dni azalii i różaneczników” 2011 r.

W tym roku "Dni azalii i różaneczników" przypadły na weekendy 14-15 oraz 21-22 maja. Był to już 18. cykl majowych imprez w Arboretum Kórnickim.

W tych dniach zwiedzać można było zarówno "Nowe", jak i "Stare" Arboretum, gdzie znajdują się kolekcje różaneczników i azalii. O godzinach 12 i 14 na wspólny spacer zapraszali przewodnicy, którzy opowiadali o sadzeniu, uprawie i pielęgnacji tych wyjątkowych krzewów oraz innych ciekawych roślin w Arboretum. Wielu turystów odwiedziło również Arboretum na Zwierzyńcu, które dostępne dla zwiedzających jest tylko podczas "Dni azalii i różaneczników".

W piątek 20 maja o godzinie 17 na polanie "Pod Sosną" odbył się koncert "Chorei Kozackiej" w ramach festiwalu kultury "Ukraińska Wiosna", prezentujący muzykę i taniec ukraiński. 22 maja o godzinie 16 na polanie "Pod Bukiem" odbył się koncert zespołu Artu’S KWARTET, który raczył swych gości szerokim repertuarem, od muzyki klasycznej, przez musicalową do muzyki rozrywkowej. Na polanie nieopodal Zamku można było obejrzeć pokaz malarstwa techniką impastów oraz pokaz rzeźbienia w korze. Piękna pogoda zachęciła również członków grupy MA-URI do spontanicznej prezentacji swojego polinezyjskiego tańca uzdrawiającego.

Serdecznie dziękujemy za udział w naszych imprezach i zapraszamy do ponownego odwiedzania Arboretum.

 

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

Komitet Nauk Leśnych i Technologii Drewna

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN