INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Warsztaty

Zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach edukacyjnych organizowanych w Arboretum Kórnickim. Oferta skierowana jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a zakres wiedzy dopasowany odpowiednio do wymienionych grup wiekowych. Zajęcia pozwolą na rozszerzenie i utrwalenie wiedzy o roślinach, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i ciekawe spędzanie czasu.

Warsztaty mają formę zajęć edukacyjnych lub plastyczno-edukacyjnych prowadzonych w sali dydaktycznej połączonych z zajęciami terenowymi. Na koniec zajęć uczestnicy otrzymują drobny, edukacyjny upominek.

 

Zajęcia plastyczno-edukacyjne

Warsztaty w tej formie składają się z części terenowej (podczas której uczestnicy zbierają materiał roślinny zwiedzając ogród, ucząc się rozpoznawania roślin i odróżniania roślin trujących) oraz z części w sali edukacyjnej (gdzie uczestnicy z zebranego materiału oraz innych elementów wykonują np. kartki, ozdoby okolicznościowe, zakładki do książek itp.).

Tematyka zajęć zależna jest od pory roku i ustalana indywidualnie.

 

Zajęcia edukacyjne

Warsztaty w tej formie składają się z części terenowej (podczas której uczestnicy poznają rośliny, zbierają materiał do lekcji zwiedzając jednocześnie ogród) oraz z części w sali edukacyjnej (gdzie uczestnicy pracują m.in z użyciem mikroskopów i wypełniają karty pracy).

 

Lista tematów:

1. Przyroda budzi się do życia – wiosna w Arboretum

2. W żółtych płomieniach liści – jesień w Arboretum.

3. Barwne życie drzew i krzewów – kwitnienie.

4. Dzieci – z kapusty, a kapusta? Rozmnażanie roślin.

5. Rośliny z mojej okolicy – rozpoznawanie krajowych gatunków drzew i krzewów.

6. Morfologia liścia.

 

Zajęcia organizowane są w grupach od 10 do 25 osób.

 

Koszt uczestnictwa:

Bilet wstępu:   5 zł/osobę

Cena zajęć:     15 zł/osobę

 

Przykładowa kalkulacja dla grupy 20-osobowej:

Bilet wstępu:  5 zł x 20 = 100 zł

Cena zajęć: 15 zł x 20 = 300 zł

Łącznie: 100 zł (bilety) + 300 zł (zajęcia) = 400 zł

 

Informacje i zapisy: Katarzyna Broniewska, Kinga Nowak

Tel. 613 072 423 (w godzinach 7.30-15.30)

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czas trwania waha się od 2 do 3 godzin, zależnie od wieku uczestników i rodzaju zajęć i jest ustalany indywidualnie – telefonicznie. 

W przypadku grupy liczącej mniej niż wymagane minimum (10 osób) należy uiścić opłatę odpowiadającą minimalnej liczbie uczestników.

Grupy liczniejsze niż 25 osób będą dzielone (koszt nie ulega zmianie).

W celu zarezerwowania zajęć należy umówić się telefonicznie lub mailowo.

 

Jeśli uczestnicy warsztatów dopuszczą się rażącego złamania zasad Regulaminu Arboretum, prowadzący ma prawo przerwać zajęcia bez zwrotu kosztów.

Osoba prowadząca czeka na spóźniającą się grupę nie dłużej niż 15 min., dlatego o wszelkich zmianach należy informować wcześniej telefonicznie. Spóźnienie może spowodować skrócenie zajęć o czas spóźnienia (bez zmiany kosztów).

Rezerwacja zajęć oznacza akceptację Regulaminu Arboretum.

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

Komitet Nauk Leśnych i Technologii Drewna

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

logo wfosigw new ok