INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Archiwum strony

„Dendrobiology” – skok wzwyż

 

Wśród wydawców czasopism naukowych czerwiec jest miesiącem wyczekiwania na opublikowanie nowych wartości wskaźnika IF (ang. impact factor), zwanego także wskaźnikiem oddziaływania, współczynnikiem wpływu lub wskaźnikiem cytowań. IF czasopisma pomaga ocenić jego znaczenie, szczególnie w porównaniu z innymi czasopismami z danej dziedziny wiedzy, i traktowany jest przez naukowców jako miernik siły oddziaływania czasopisma i jego prestiżu wśród czasopism naukowych. Przygotowując do druku nową publikację przedstawiającą wyniki przeprowadzonych badań, autorzy odnoszą się do wcześniejszych publikacji, których wyniki przywołują celem omówienia aktualnego stanu wiedzy oraz porównują swoje dane z wcześniej opublikowanymi w tzw. dyskusji. Te cytowania publikacji z konkretnego czasopisma mają znaczenie dla wartości wskaźnika IF.

W bazie danych Web of Science Clarivate Analytics opublikowano właśnie (20 czerwca br.) najnowsze wskaźniki IF czasopism naukowych. IF „Dendrobiology”, półrocznika wydawanego w Instytucie Dendrologii PAN, wzrósł z 0,761 w 2017 roku do 1,262 w roku 2018. Ten bardzo wysoki wzrost wskaźnika powoduje, iż czasopismo znajduje się na 39 pozycji spośród 67 czasopism zaklasyfikowanych do kategorii LEŚNICTWO i wśród polskich czasopism publikujących prace z zakresu nauk leśnych zajmuje najwyższą pozycję. Analizie poddano łącznie blisko 12 tysięcy czasopism wydawanych na całym świecie.

Rozwój wydawanego przez Instytut Dendrologii PAN czasopisma jest konsekwencją żmudnej i trudnej pracy jego redakcji – prof. Piotra Karolewskiego (wieloletniego redaktora naczelnego „Dendrobiology”), dr. hab. Mariana J. Giertycha (obecnie redaktora naczelnego, który przez wiele lat sprawował funkcję sekretarza redakcji) oraz redaktorów pomocniczych.

Całej redakcji „Dendrobiology” składam podziękowania za wkład w tę wzrastającą pozycję naukową naszego czasopisma na arenie międzynarodowej.

 

 

Andrzej M. Jagodziński

Dyrektor Instytutu

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button