INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Archiwum strony

Nowi doktorzy w Instytucie Dendrologii PAN

 

Rada Naukowa Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk, na posiedzeniu, które odbyło się 26 czerwca 2019 r., po zapoznaniu się z pracami doktorskimi, ich recenzjami oraz po wysłuchaniu publicznych obron, nadała jednomyślnie dwóm naszym doktorantom stopnie naukowe doktora w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych, w dyscyplinie nauki biologiczne.

 

Pan dr Marcin K. Dyderski przedstawił wyniki rozprawy doktorskiej pt. „Środowiskowe uwarunkowania sukcesu ekologicznego gatunków inwazyjnych: Prunus serotina, Quercus rubra i Robinia pseudoacacia”. Recenzentami pracy byli: prof. dr hab. Barbara Tokarska-Guzik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz dr hab. Damian Chmura, prof. ATH, z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

 

Pan dr Paweł Horodecki przedstawił wyniki rozprawy doktorskiej pt. „Dynamika dekompozycji liści drzew w warunkach rekultywowanych gruntów pokopalnianych”. Recenzentami pracy byli: dr hab. Grażyna Szarek-Łukaszewska, prof. IB PAN, z Instytutu Botaniki im. Władysława Szafera w Krakowie oraz dr hab. Beata Woziwoda z Uniwersytetu Łódzkiego.

Ponadto, na zgodny wniosek recenzentów każdej z rozpraw, Rada Naukowa wyróżniła obie rozprawy doktorskie.

W imieniu pracowników Instytutu oraz własnym, także jako promotor obu doktoratów, gratuluję Panom Doktorom tego sukcesu, trzymając jednocześnie kciuki za niegasnące zacięcie do pracy naukowej i odkrywania tego, czego dzisiaj nie znamy.

 

Andrzej M. Jagodziński

Dyrektor Instytutu

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button