INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Archiwum strony

VII Kórnickie Dni Nauki (19-21 września)

 

 

To już siódma edycja Kórnickich Dni Nauki, organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy Kórnik, placówki naukowe z terenu naszej Gminy (Instytut Dendrologii PAN, Biblioteka Kórnicka PAN, Centrum Badań Kosmicznych PAN – Obserwatorium Astrogeodynamiczne w Borówcu, Zakład Doświadczalny PAN, Stacja Zasobów Genetycznych Drobiu Wodnego w Dworzyskach Instytutu Zootechniki PIB) oraz Fundację Zakłady Kórnickie i Nadleśnictwo Babki.

Ideą imprezy jest przybliżenie mieszkańcom Gminy Kórnik, a w szczególności uczniom kórnickich szkół, działalności placówek naukowych i organizacji działających na terenie naszej Gminy.

Wzorem lat ubiegłych plan imprezy obejmuje trzy dni. W czwartek (19.09.) pracownicy jednostek naukowych odwiedzą z wykładami kórnickie szkoły. Naszą Instytut reprezentować będą:

  • Mikołaj Wawrzyniak – „Skrzynia pełna skarbów: o niezwykłych nasionach”,
  • Błażej Wójkiewicz – „Cztery litery i tyle informacji – o budowie DNA”,
  • Weronika Żukowska – „Ratuj się kto może, czyli jak różne gatunki przetrwały epokę lodowcową?”,
  • Ewelina Ratajczak – „Pędzą elektrony w łańcuchu oddechowym po energię dla roślinki”,
  • Anna Jędrowiak – „Arboretum XXI w.”,
  • Marcin Pietras – „Ukryte życie grzybów”,
  • Adrian Łukowski – „Niezwykły świat owadów”.

Wieczorem odbędzie się nocne zwiedzanie Arboretum prowadzone przez Kingę Nowak z udziałem młodych aktorów Stowarzyszenia Teatralnego Legion (w organizację zaangażowani są również pracownicy Arboretum: Damian Michałowicz i Katarzyna Broniewska).

W piątek (20.09.) uczniowie kórnickich szkół będą odwiedzać placówki naukowe. Będzie to szansa na poznanie warsztatu pracy naukowca i porozmawianie na tematy dendrologiczne. W naszym Instytucie zajęcia na ten dzień przygotowali:

  • Mikołaj Wawrzyniak – zwiedzanie Pracowni Biologii Rozmnażania i Genetyki Populacyjnej,
  • Paulina Kościelniak, Joanna Mucha, Marcin Zadworny – „Techniki mikroskopowe w badaniach biologicznych”
  • Katarzyna Broniewska – „Na zielono. Co znajdziesz w Arboretum?”,
  • Teresa Hazubska-Przybył – „Klonujemy rośliny metodą in vitro”.

VII Kórnickie Dni Nauki zakończy sobotni (20.09) festyn ekologiczny na kórnickim rynku, który będzie odbywał się w godzinach 10-15.

 

Dziękuję pracownikom naszego Instytutu za zaangażowanie w przygotowanie atrakcyjnych propozycji zajęć dla kórnickich uczniów.

 

Andrzej M. Jagodziński

Dyrektor Instytutu

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button