INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Archiwum strony

Pośmiertne losy roślin

Obumierające zawilce

Obumierające zawilce (Fot. Katarzyna Rawlik)

 

Rozkład martwej materii organicznej to niezwykle ważny proces. Nie mniej ważny od fotosyntezy. Tempo dekompozycji zależy od wielu czynników, m.in. temperatury i wilgotności, aktywności destruentów, a także właściwości rozkładających się szczątków. Tempo rozkładu materii organicznej możemy badać wieloma metodami, w tym np. za pomocą metody worków ściółkowych. Na czym polega ta metoda? Czy martwe rośliny rozkładają się w takim samym tempie w tych samych warunkach środowiskowych? Zachęcam do przeczytania artykułu na ten temat, który przygotowaliśmy wraz z mgr Katarzyną Rawlik i dr. Mateuszem Rawlikiem z Zakładu Ekologii. Artykuł ukazał się w „Lesie Polskim” (24/2021).

 

PDF artykułu

Andrzej M. Jagodziński

Dyrektor Instytutu

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button