INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Archiwum strony

Nasiono – podróżnik w czasie i przestrzeni

Hazubska Przybył IMG 0157

Nasiona buka zwyczajnego (Fot. Teresa Hazubska-Przybył)

 

Zarodnik i nasiono to nie to samo. Jakie są między nimi podobieństwa i różnice? Jak są zbudowane? Dlaczego jedne rośliny zaliczamy do nagonasiennych, inne zaś do okrytonasiennych? W jaki sposób rośliny rozprzestrzeniają się dzięki nasionom? Czym kierujemy się, zbierając nasiona do zasiewów? Jak długo można przechowywać nasiona w warunkach kontrolowanych i po co? Jak uzyskuje się sztuczne nasiona? Na wszystkie te pytania odpowiada dr Teresa Hazubska-Przybył z Zakładu Biologii Rozwoju w artykule opublikowanym w czasopiśmie dla nauczycieli biologii pt. „Biologia w Szkole” (50/2022). Zachęcam do przeczytania artykułu.

 

PDF artykułu

Andrzej M. Jagodziński

Dyrektor Instytutu

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button