INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

"Quest"

 

Zwiedzanie z wykorzystaniem gry terenowej z serii Wielkopolskie Questy to doskonała zabawa dla całej rodziny, odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Trasa gry prowadzi przez najciekawsze zakątki Arboretum, wymaga od zwiedzającego czytania tablic i szukania wskazówek w terenie, ale co najważniejsze – zajmuje i bawi. To idealne rozwiązanie dla osób preferujących aktywne zwiedzanie.

 

Aby zagrać, wystarczy wydrukować ulotkę ze strony: https://regionwielkopolska.pl/artykuly-turystyka/wielkopolskie-questyarboretum-w-korniku/ lub pobrać ją w kasie Arboretum i można rozpocząć swą dendrologiczną przygodę. Podczas gry uczestnicy wędrują po ogrodzie rozwiązując zagadki z rymowanej opowieści, podpowiadającej kolejne kroki i wskazującej ścieżki, którymi należy podążać. Po rozwiązaniu zagadek znajdujemy na końcu wycieczki tajemniczy skarb i dołączamy do grupy zdobywców, chłonąc przy okazji wiele informacji o roślinach i historii parku. Gra zajmuje uczestnikom zazwyczaj około 45 minut. Można ją przejść indywidualnie (każdy ze swoją ulotką) lub grupowo (np. podczas wycieczki szkolnej można podzielić grupę na mniejsze, 3-5 osobowe zespoły). Niewątpliwym atutem tej formy aktywnego zwiedzania jest fakt, iż gra nie wymaga osoby prowadzącej ani rezerwacji oraz można z niej skorzystać o dowolnej porze (w godzinach otwarcia Arboretum). Wymaga jednak koncentracji i uważnego czytania tekstu, dlatego dzieciom, którym czytanie sprawia jeszcze trudność, należy pomóc.

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

Komitet Nauk Leśnych i Technologii Drewna

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button