Wybierz swój język

las

las

`

Instytut Dendrologii
Polskiej Akademii Nauk

kategoria naukowa A+ w dyscyplinie nauki biologiczne

kategoria naukowa A+ w dyscyplinie nauki leśne

NASZE PUBLIKACJE

https://www.idpan.poznan.pl/pl/nasze-publikacje-lista

https://new.idpan.poznan.pl/pl/nasze-publikacje-lista

More In Nasze publikacje  

WYDARZENIA

baner

 

 

  

 

 

   Zamoyski2024 pl

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
BIULETYN

NAUKA

DENDROBIOLOGY
 
 
 
 
More In vol. 93  
 
 
 
 

WSPÓŁPRACA

logo PAN

logo LP

logo FZK

logo PTL

logo Kórnik

logo PP

NCN logo

 
 
 
 


Zgodnie z zapisami Ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) Instytut Dendrologii ma obowiązek publikacji w Internecie w ujednoliconej formie danych dotyczących Instytutu.


DOSTĘP DO INFORMACJI NIEOGŁOSZONYCH W BIP

Art. 10 ustawy o dostępie do informacji publicznej

1. Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniana na wniosek.

2. Informacja ,która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Podstawowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej Instytutu www.idpan.poznan.pl. Pozostałe informacje w zakresie dotyczącym Dendrologii  Polskiej Akademii Nauk w Kórniku są udostępniane na wniosek.

Wniosek można złożyć w formie papierowej, w sekretariacie Instytutu przy ul. Parkowej 5 w Kórniku, pok. 103 lub przesłać w formie dokumentu elektronicznego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wniosek o udzielenie informacji publicznej rozpatruje każdorazowo Dyrektor Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk.

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej (do pobrania))


ZASADY UDOSTĘPNIANIA INFORMACJI PUBLICZNEJ

1. Udostępnienie informacji zgodnie z wnioskiem następuje bez zbędnej zwłoki nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku.

2. W przypadkach kiedy informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie 14 dni, Wnioskodawca zostanie powiadomiony o powodach opóźnienia oraz o nowym terminie, w jakim Instytut udostępni informację, nie dłuższym niż 2 miesiące od daty złożenia wniosku.

3. Jeżeli nie jest możliwe udostępnienie informacji publicznej w sposób wskazany we wniosku, Instytut powiadomi pisemnie Wnioskodawcę o przyczynach braku możliwości udostępnienia informacji zgodnie z wnioskiem i wskaże, w jaki sposób lub w jakiej formie informacja może być udostępniona niezwłocznie. W takim przypadku, jeżeli w terminie 14 dni od powiadomienia Wnioskodawca nie złoży wniosku o udostępnienie informacji publicznej w sposób lub w formie wskazanej przez Instytut w powiadomieniu, postępowanie o udostępnienie informacji umarza się.

4. Dostęp do informacji publicznej jest bezpłatny z wyjątkiem sytuacji, gdy w wyniku udostępnienia informacji publicznej na wniosek, Instytut ma ponieść dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku. W takim przypadku zgodnie z art.15 ustawy o dostępie do informacji publicznej, Instytut może pobrać od Wnioskodawcy opłatę w wysokości odpowiadającej tym kosztom.


OGRANICZENIE DOSTĘPU DO INFORMACJI PUBLICZNEJ

Udostępnieniu nie podlegają:

· dane osobowe,

· informacje niejawne,

· tajemnice chronione ustawowo,

· informacje chronione ze względu na prywatność osoby fizycznej, tajemnicę przedsiębiorcy, (z wyjątkiem informacji o osobach pełniących funkcje publiczne, mających związek z pełnieniem tych funkcji, w tym warunkach powierzenia i wykonywania funkcji), chyba że osoba fizyczna lub przedsiębiorca rezygnują z przysługującego im prawa.

Odmowa udzielenia informacji publicznej następuje w formie decyzji, a odwołanie od tej decyzji rozpoznaje się w terminie 14 dni.


UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNYCH W CELU PONOWNEGO ICH WYKORZYSTYWANIA

Udostępnienie informacji publicznych w celu ponownego ich wykorzystywania następuje na wniosek w przypadkach, gdy informacja publiczna nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej Instytutu, a wnioskodawca zamierza wykorzystywać informację publiczną na warunkach innych niż zostały dla tej informacji określone.

Wniosek składa się na formularzu, którego wzór określił Minister Administracji i Cyfryzacji Rozporządzeniem z dnia 17 stycznia 2012 roku. Wniosek można złożyć w formie dokumentu papierowego bądź w formie dokumentu elektronicznego w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

Wniosek o ponowne wykorzystanie informacji publicznej (do pobrania)

Zasady publikacji informacji w BIP regulują:

· Ustawa z 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2001 r. Nr 112, poz. 1198)

· Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej z dnia 18 stycznia 2007 r.(Dz.U. z 2007 r. Nr 10, poz.68)

· Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 526)