NASZE PUBLIKACJE
https://www.idpan.poznan.pl/pl/nasze-publikacje-lista
https://new.idpan.poznan.pl/pl/nasze-publikacje-lista
WYDARZENIA
WSPÓŁPRACA
Instytut Dendrologii
Polskiej Akademii Nauk
kategoria naukowa A+ w dyscyplinie nauki biologiczne
kategoria naukowa A+ w dyscyplinie nauki leśne
NASZE PUBLIKACJE
https://www.idpan.poznan.pl/pl/nasze-publikacje-lista
https://new.idpan.poznan.pl/pl/nasze-publikacje-lista
WYDARZENIA
WSPÓŁPRACA
Tytuł projektu: „Internacjonalizacja ID PAN przez wsparcie rozwoju Jednostki w obsłudze zagranicznych doktorantów i naukowców” (Akronim: 4INTEgrateIDPAS)
Cel: Celem projektu jest podniesienie zdolności instytucjonalnej ID PAN poprzez realizację działań szkoleniowych skierowanych do pracowników, stypendystów i doktorantów ID PAN, rozwój angielskiej wersji strony Instytutu oraz przygotowanie anglojęzycznych wersji dokumentów wewnętrznych Jednostki
Działania przewidziane w projekcie:
Kontakt: Dział Informacji Naukowej, dr Karolina Sobierajska, e-mail
Rekrutacja do udziału w zadaniach szkoleniowych zaplanowanych w ramach projektu
1. Rekrutacja odbywać się będzie z uwzględnieniem zasad równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn.
W przypadku osób ze szczególnymi potrzebami ID PAN dołoży wszelkich starań, aby niwelować potencjalne bariery i niedogodności. Osoby wymagające dodatkowego wsparcia związanego ze szczególnymi potrzebami proszone są o kontakt z Działem Informacji Naukowej.
2. Rekrutacja będzie prowadzona do poszczególnych zadań w terminach określonych na stronie internetowej Projektu https://www.idpan.poznan.pl/pl/viewart?view=article&id=3468:4integrateidpas&catid=184 i/lub poprzez informacje wysyłane drogą email: [
3. Kandydaci zainteresowani udziałem w zadaniu powinni złożyć w terminie określonym na stronie internetowej lub w wiadomości wysłanej drogą elektroniczną zgłoszenie do udziału w zadaniu. Zgłoszenie należy złożyć za pomocą formularza online lub formularza przesłanego w załączniku wiadomości e-mail. Osoby nieposiadające dostępu do komputera służbowego chcące wziąć udział w zadaniu proszone są o zgłaszanie się w Dziale Informacji Naukowej gdzie pracownicy wspomogą w procesie wysłania zgłoszenia.
4. Złożenie zgłoszenia jest równoważne z akceptacją Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie.
5. Jedna osoba może wziąć udział w więcej niż jednym zadaniu szkoleniowym.
6. Kwalifikację uczestników zadania [w przypadku zadań, w których określono limity uczestnictwa] przeprowadzi Komisja rekrutacyjna, która dokona wyboru uczestników oraz przygotuje listę osób zakwalifikowanych oraz listę rezerwową. Proces oceny będzie oparty na systemie punktowym opisanym w ogłoszeniu dla każdego zadania, w którym zaplanowano limity uczestników. W przypadku równej liczby punktów decydujące będą dodatkowe kryteria.
7. Zadania szkoleniowe posiadające limity uczestników posiadać będą kryteria ogólne oraz specyficzne kryteria wyboru uczestników zadania. Do specyficznych kryteriów należeć będą:
a) w zależności od rodzaju szkolenia:
• deklarowany poziom kompetencji językowych (1 – 3 pkt, przy czym im niższy poziom, tym większa liczba punktów)
• prowadzenie działalności naukowej deklarowane oświadczeniem do ewaluacji (1 – 4 pkt, przy czym im większe doświadczenie w prowadzeniu działalności naukowej, tym większa liczba punktów)
• bezpośrednia obsługa cudzoziemców, przy czym im bardziej bezpośrednia obsługa cudzoziemca, tym wyższa liczba punktów (1-4 pkt)
b) dotyczące wszystkich Kandydatów:
• znaczenie udziału w szkoleniu dla rozwoju zawodowego oraz przydatność na wykonywanym stanowisku/rodzaju pracy (0 – 5 pkt).
8. O wynikach rekrutacji Kandydaci będą informowani za pomocą poczty elektronicznej na adres podany w zgłoszeniu.
9. W przypadku liczby zgłoszeń przekraczającej limity miejsc, może zostać utworzona lista rezerwowa.
10. W przypadku rezygnacji Uczestnika z udziału w Projekcie, do Projektu zostanie zaproszony Kandydat z listy rezerwowej wg kolejności na liście od pozycji najwyższej.
11. W przypadku niezakwalifikowania do projektu odpowiedniej liczby uczestników dopuszcza się możliwość ogłoszenia dodatkowej rekrutacji dotyczącej udziału w poszczególnych zadaniach na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie.
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w zadaniach szkoleniowych realizowanych w ramach projektu [plik]
Tytuł projektu: „Klimat na bioróżnorodność”
Rodzaj projektu: Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sport
Nazwa programu: Społeczna Odpowiedzialność Nauki / Doskonała Nauka
Projekt realizowany w latach 2022-2023 w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”, ustanowionego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (SONP/SP/513422/2021), przy wsparciu Miasta i Gminy Kórnik oraz Fundacji Zakłady Kórnickie.
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=YDIuptMKLWc
Cel: Projekt miał na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn i skutków globalnych zmian klimatu. Wciąż jest to temat budzący kontrowersje – media przekazują sprzeczne informacje, a opinie na temat opłacalności ochrony klimatu są podzielone. Zebrane przez naukowców z ID PAN dane nie tylko ukazują stan wiedzy o klimacie, ale także podkreślają pilną potrzebę działania. Nasi eksperci przedstawili najnowsze wyniki badań oraz wyjaśnili, co wpływa na zmiany klimatu i jakie niosą one konsekwencje.
Projekt miał na celu nie tylko popularyzację nauki i osiągnięć badawczych Instytutu Dendrologii PAN, ale także promocję pracy naszych naukowców oraz upowszechnianie wyników ich badań. Dodatkowo przyczynił się do zwiększenia rozpoznawalności Instytutu – zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.
Realizacja projektu: Projekt w zamierzeniu kierowany był do szerokiego grona odbiorców, zarówno do odbiorcy regionalnego (ekspozycje tymczasowe, na terenie Arboretum Instytutu, które rocznie odwiedza ponad 100 tysięcy zwiedzających), ogólnopolskiego (dostęp do filmów ze strony internetowej i mediów społecznościowych, materiały promocyjne z napisami dialogowymi w języku polskim), jak i międzynarodowego (w materiałach promocyjnych napisy dialogowe w języku angielskim, umieszczone na stronie Instytutu oraz w mediach społecznościowych).
Działania w projekcie podzielono na dwa etapy. Łącznie przygotowano i zmontowano 42 wykłady i 18 warsztatów, które upublicznione zostały w formie materiałów audiowizualnych na stronie Instytutu Dendrologii PAN oraz w mediach społecznościowych Instytutu (Facebook, YouTube,), jak również w formie okresowych, wewnętrznych i zewnętrznych ekspozycji w formie plakatów
oraz plansz edukacyjnych. Na temat samego projektu wspominano m.in. w lokalnej prasie, na konferencji naukowej organizowanej przez Instytut czy podczas wykładów wygłaszanych przez naszych naukowców w innych instytucjach.
YouTube – Klimat na bioróżnorodność: https://www.youtube.com/playlist?list=PLKNenHEi1zJpXbzRvblemfDKu1Cx5hBgs
WYKŁADY:
WARSZTATY: