INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Zwiedzanie z audioprzewodnikiem

 

Bezpłatną aplikację „Arboretum Kórnickie” pobiera się w Sklepie Play lub App Store. W aplikacji dostępna jest opcja dla dorosłych oraz dla dzieci (tzw. wersja rodzinna).

 

Wersja klasyczna

Opcja zwiedzania z audioprzewodnikiem powstała z myślą o wszystkich zwiedzających, zarówno o osobach odwiedzających nasze Arboretum indywidualnie, jak i w grupach. Jest to forma zwiedzania dla osób ceniących sobie swobodę oraz indywidualizm – trasę spaceru oraz rośliny i miejsca, o których chcemy dowiedzieć się więcej, wybieramy sami.

 

Audioprzewodnik ma postać aplikacji na telefon, w której znajdują się nagrania opisów wybranych roślin. W Arboretum, przy poszczególnych roślinach, umieszczone są tabliczki z symbolem słuchawek i numerem odpowiadającym nagraniom z audioprzewodnika. Nagrania z tej wersji przewodnika możemy odtwarzać również poza ogrodem.

 

Wersja rodzinna

Przeznaczona jest dla młodszych odbiorców. Przy poznawaniu różnych gatunków roślin dzieciom towarzyszą między innymi postacie z historii ogrodu. Podczas zwiedzania odbiorcy poruszają się po wyznaczonej trasie i rozwiązują zagadki.

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

Komitet Nauk Leśnych i Technologii Drewna

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button