INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Warsztaty

Zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach edukacyjnych organizowanych w Arboretum Kórnickim. Oferta skierowana jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a zakres wiedzy dopasowany odpowiednio do wymienionych grup wiekowych. Zajęcia pozwolą na rozszerzenie i utrwalenie wiedzy o roślinach, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i ciekawe spędzanie czasu.

Warsztaty mają formę zajęć edukacyjnych lub plastyczno-edukacyjnych prowadzonych w sali dydaktycznej połączonych z zajęciami terenowymi. Na koniec zajęć uczestnicy otrzymują drobny, edukacyjny upominek.

 

Zajęcia plastyczno-edukacyjne

Warsztaty w tej formie składają się z części terenowej (podczas której uczestnicy zbierają materiał roślinny zwiedzając ogród, ucząc się rozpoznawania roślin i odróżniania roślin trujących) oraz z części w sali edukacyjnej (gdzie uczestnicy z zebranego materiału oraz innych elementów wykonują np. kartki, ozdoby okolicznościowe, zakładki do książek itp.).

Tematyka zajęć zależna jest od pory roku i ustalana indywidualnie.

 

Zajęcia edukacyjne

Warsztaty w tej formie składają się z części terenowej (podczas której uczestnicy poznają rośliny, zbierają materiał do lekcji zwiedzając jednocześnie ogród) oraz z części w sali edukacyjnej (gdzie uczestnicy pracują m.in z użyciem mikroskopów i wypełniają karty pracy).

 

Lista tematów:

1. Przyroda budzi się do życia – wiosna w Arboretum

2. W żółtych płomieniach liści – jesień w Arboretum.

3. Barwne życie drzew i krzewów – kwitnienie.

4. Dzieci – z kapusty, a kapusta? Rozmnażanie roślin.

5. Rośliny z mojej okolicy – rozpoznawanie krajowych gatunków drzew i krzewów.

6. Morfologia liścia.

 

Zajęcia organizowane są w grupach od 10 do 25 osób.

 

Koszt uczestnictwa:

Bilet wstępu:   9 zł/osobę

Cena zajęć:     25 zł/osobę

 

Przykładowa kalkulacja dla grupy 20-osobowej:

Bilet wstępu:  9 zł x 20 = 180 zł

Cena zajęć: 25 zł x 20 = 500 zł

Łącznie: 180 zł (bilety) + 500 zł (zajęcia) = 680 zł

 

Informacje i zapisy: Katarzyna Broniewska, Kinga Nowak

Tel. 613 072 423 (w godzinach 7.00-15.00)

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czas trwania waha się od 2 do 3 godzin, zależnie od wieku uczestników i rodzaju zajęć i jest ustalany indywidualnie – telefonicznie. 

W przypadku grupy liczącej mniej niż wymagane minimum (10 osób) należy uiścić opłatę odpowiadającą minimalnej liczbie uczestników.

Grupy liczniejsze niż 25 osób będą dzielone (koszt nie ulega zmianie).

W celu zarezerwowania zajęć należy umówić się telefonicznie lub mailowo.

 

Jeśli uczestnicy warsztatów dopuszczą się rażącego złamania zasad Regulaminu Arboretum, prowadzący ma prawo przerwać zajęcia bez zwrotu kosztów.

Osoba prowadząca czeka na spóźniającą się grupę nie dłużej niż 15 min., dlatego o wszelkich zmianach należy informować wcześniej telefonicznie. Spóźnienie może spowodować skrócenie zajęć o czas spóźnienia (bez zmiany kosztów).

Rezerwacja zajęć oznacza akceptację Regulaminu Arboretum.

 

Zajęcia edukacyjne w sali dydaktycznej. Dzieci siedzą w ławkach i podnoszą ręce zgłaszając się do odpowiedzi. W tle stoi kobieta prowadząca zajęcia.

Zajęcia plastyczne w sali dydaktycznej. Czworo dzieci unosi i prezentuje wykonane przez siebie kartki.

Zajęcia plastyczne w sali dydaktycznej. Troje dzieci podczas tworzenia kartek bożonarodzeniowych.

Zajęcia plastyczne w sali dydaktycznej. Pięcioro dzieci podczas tworzenia kartek bożonarodzeniowych. Po lewej uśmiechnięta dziewczynka.

Zajęcia plastyczne w sali dydaktycznej. Kilkoro dzieci podczas tworzenia kartek bożonarodzeniowych.

Dwie dziewczynki przyglądają się preparatowi pod mikroskopem.

Dwóch chłopców przygląda się preparatowi pod mikroskopem.

Dzieci podczas zajęć edukacyjnych pracujące z użyciem mikroskopów.

Kobieta i trójka chłopców zebrani wokół mikroskopu.

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button