INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Ścieżka "Drzewa Świata"

Nazwa polska: MAGNOLIA JAPOŃSKA alt
Nazwa angielska: KOBUSHI MAGNOLIA
Nazwa łacińska: Magnolia kobus DC.
Naturalne występowanie: Japonia
Wysokość: zwykle do 10 (-25) metrów
Charakterystyka: Jedna z wyższych magnolii uprawianych w przydomowych ogrodach. Jest odporna na mróz i szybko rośnie. Zawiązuje dobrze kiełkujące nasiona, dlatego często stosowana jest jako podkładka dla wrażliwszych gatunków magnolii. Kwitnie bardzo obficie już w końcu kwietnia. Kwiaty lekko pachnące, białe, zaróżowione u nasady. Jest to magnolia najmniej kapryśna w uprawie, jednak późno wchodząca w okres kwitnienia (po 10-15 latach).
Ciekawostki: Na Dalekim Wschodzie sproszkowane liście tej magnolii używane są do przyprawiania ryżu.

 

 

alt

alt

alt

alt

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button