INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Biblioteka

 

Pracownicy / kontakt:

mgr inż. Beata Sikorska
tel: 0.61/8170033 wew. 144
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek; godz. 8:00 - 15:00

 

Udostępnianie:

Biblioteka udostępnia swoje zbiory:

  1. na miejscu - możliwość skorzystania ze zbioru podręcznego czytelni oraz wydawnictw zgromadzonych w magazynach bibliotecznych dla wszystkich zainteresowanych
  2. na rewersy - tylko dla pracowników i doktorantów Instytutu Dendrologii PAN
  3. poza Instytut Dendrologii - tylko poprzez wypożyczenia międzybiblioteczne
  4. na stanowisku komputerowym w czytelni Biblioteki
  5. kserokopie: dla czytelników spoza Instytutu powyżej 20 stron odpłatnie

 

Zbiory

Biblioteka Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk jako jedyna w Polsce specjalizuje się w gromadzeniu literatury botaniczno-leśnej i posiada w tej dziedzinie najbogatsze zbiory - wydawnictwa unikalne, starodruki, komplety wydań cennych czasopism.

Biblioteka gromadzi specjalistyczną literaturę z dziedzin: dendrologia, botanika, fizjologia i genetyka drzew, leśnictwo, ekologia i ochrona środowiska.

W chwili obecnej zbiory Biblioteki liczą:
47 029 woluminów książek i czasopism oraz wydawnictw specjalnych, a w tym:

  • 25 750 woluminów książek
  • 19 645 woluminów czasopism
  • 1 634 woluminów wydawnictw specjalnych

 

W 2003 roku Instytut uzyskał subwencję w wysokości 80 tys. zł z Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w ramach programu MILAB na dofinansowanie projektu „Modernizacja pomieszczeń i systemu magazynowania zbiorów bibliotecznych - zastosowanie regałów jezdnych”. Realizacja projektu pozwoliła na umieszczenie większości zbiorów w magazynie na jednej kondygnacji i uzyskanie miejsca na powiększanie księgozbioru. Utworzono także stanowisko do opracowywania zbiorów, dokumentacji i powielania.

 

 

 

 

Zmodernizowano również wyposażenie czytelni Biblioteki.

 

 

Katalogi

Komputerowy katalog zbiorów biblioteki w systemie Micro CDS ISIS zawiera ponad 7 700 rekordów opisów bibliograficznych książek i ponad 500 rekordów opisów bibliograficznych tytułów i zasobów czasopism. Katalog jest uzupełniany na bieżąco i dostępny wyłącznie na stanowisku komputerowym w czytelni Biblioteki.
Tradycyjny katalog kartkowy obejmuje całość zbiorów wydawnictw zwartych i ciągłych do roku 1995 (kontynuacja w katalogu komputerowym).

 
     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button