INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Zielnik

 

Zielnik Instytutu Dendrologii istnieje od 1952 r. Zbiory liczą ponad 54 tysięce okazów gromadzonych przez pracowników Instytutu oraz otrzymanych na drodze wymiany od innych ośrodków naukowych. Zbiory KOR obejmują przede wszystkim rośliny drzewiaste i krzewiaste Europy Środkowej, obszaru basenu Morza Śródziemnego, zwłaszcza jego wschodniej i zachodniej części, oraz Azji Południowo-Zachodniej.

 

 

W 2018 r. Instytut Dendrologii Polskiej Akademii Nauk rozpoczął realizację Projektu „Otwarte Zasoby w Repozytorium Cyfrowym Instytutów Naukowych  - OZwRCIN”, który jest  kontynuacją projektu RCIN. Projekt uzyskał dofinansowanie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Unii Europejskiej w ramach Działania 2.3 „Cyfrowa dostępność i użyteczność sektora publicznego”, Poddziałanie 2.3.1 „Cyfrowe udostępnianie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki” (typ II projektu: cyfrowe udostępnianie zasobów nauki).

Projekt jest realizowany przez Konsorcjum 16 instytutów naukowych (w tym Instytut Dendrologii PAN), którego partnerem wiodącym jest Instytut Matematyczny PAN w Warszawie.

W ramach projektu digitalizujemy zbiory zielnika. Jego celem jest udostępnianie zbiorów naukowych szerokiemu gronu odbiorców w formie cyfrowej. Obrazy okazów wraz z metadanymi dostępne są na stronie: https://rcin.org.pl/dlibra/collectiondescription/478

 

zielnik4

 

 

 

 

Po wcześniejszym uzgodnieniu można korzystać ze zbiorów zielnikowych na miejscu.

 

Kurator: dr Dominik Tomaszewski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

stopka

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

Komitet Nauk Leśnych i Technologii Drewna

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button