INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Atlas mikrografii SEM powierzchni łodyg i liści wybranych roślin nasiennych

 

Atlas zawiera ponad 6600 wybranych mikrografii wykonanych z zastosowaniem elektronowego mikroskopu skaningowego (SEM), które dokumentują obrazy powierzchni łodyg i liści u 354 taksonów należących do 198 rodzajów roślin nasiennych.

 

Baza powstała w ramach projektu badawczego Epikutykularne struktury woskowe na powierzchni łodyg oraz ich przydatność w systematyce finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Narodowe Centrum Nauki w latach 2010-2013 (nr N N303 615338).

 

wejście do bazy

 

W przypadku problemów proszę kontaktować się z: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button