INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Archiwum strony

Wiadomości z Ogrodów Kórnickich: Ustanawianie pomników przyrody

tablica informacyjna

Tablica informacyjna o uznaniu za pomnik przyrody zabytkowego bindaża w Kołobrzegu, poświęconego pamięci prof. R. Siweckiego (Fot. Marian Ratajczak)

 

Pomniki przyrody cechują się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, kulturowymi, historycznymi lub krajobrazowymi. Jakie są zasady ich powoływania? Jakie kryteria muszą spełniać twory przyrody ożywionej lub nieożywionej, by zasilić listę takich skarbów? Garścią porad na temat powoływania pomników przyrody dzieli się Pan Marian Ratajczak z Działu Administracyjnego naszego Instytutu na łamach najnowszego „Kórniczanina” (12/2021). Do niedawna na terenie naszej gminy było 14 pomników przyrody. W tym roku liczba chronionych obiektów wzrosła do 23, zgodnie z decyzją radnych podjętą na wniosek Lasów Państwowych.

 

PDF artykułu

 Andrzej M. Jagodziński

Dyrektor Instytutu

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button