INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Archiwum strony

DNI LILAKÓW – 14-15 maja 2022

Już w ten weekend zapraszamy do Kórnickiego Arboretum na DNI LILAKÓW. Dostępne do zwiedzania będzie Nowe Arboretum, z największą w Polsce kolekcją lilaków!

186519027 324893789253227 4314571269319495899 n

 

Nowe Arboretum czynne będzie w godzinach 10-18, a część przyzamkowa Arboretum w godzinach 10-19. Wejście możliwe od strony podzamcza, a także od strony ul. Parkowej. Obie części Arboretum zwiedzić można w ramach jednego biletu.

 

*Dla indywidualnych zwiedzających możliwe będzie zwiedzanie z przewodnikiem o godzinie 12 i 14, które rozpocznie się w części przyzamkowej Arboretum niedaleko zamku (patrz mapka), a zakończy w kolekcji lilaków na terenie Nowego Arboretum. Podczas spaceru pracownik naszego ogrodu opowie o lilakach, ich uprawie i pielęgnacji oraz o innych ciekawostkach dendrologicznych naszego ogrodu.

Kolekcja lilaków. Fot. K. Broniewska

 

*W niedzielę 15 maja o godzinie 13:30 dodatkowo można wziąć udział w wykładzie pt. ”Fascynujący świat roślin i grzybów”, który odbędzie się w ramach międzynarodowej akcji 'Fascynujący Dzień Roślin' 2022 (FoPD 2022). Aby wziąć udział w wykładzie należy zarejestrować się na stronie: http://plantday.com.pl/jednostka.php?nazwa=kornik – rejestracja bezpośrednia, lub zgłosić chęć udziału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Wykład odbędzie się w sali seminaryjnej Instytutu Dendrologii PAN (miejsce zbiórki przed budynkiem Instytutu – patrz mapka).

 

Kolekcja lilaków w Arboretum Kórnickim. Fot. K. Broniewska

*W niedzielę 15 maja w godzinach 12-16 uruchomiony zostanie punkt porad ogrodniczych wraz z mini-wystawą lilaków (patrz mapka).

 

Kolejne dni, w których Nowe Arboretum będzie dostępne do zwiedzania to weekendy: 21-22 oraz 28-29 maja. Część przyzamkowa czynna jest codziennie.

 

*Wykład, spacer z przewodnikiem i punkt porad są nieodpłatne, w ramach biletu wstępu do Arboretum.

 

Kinga Nowak

Kierownik Arboretum i Lasu Doświadczalnego

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button