INSTYTUT DENDROLOGII

POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Archiwum strony

Habilitacja dr Teresy Hazubskiej-Przybył

dr hab. Teresa Hazubska Przybył   Fot. J. Kijowska Oberc

dr hab. Teresa Hazubska-Przybył (Fot. Joanna Kijowska-Oberc)

 

Z radością informuję, iż na posiedzeniu Rady Naukowej Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym, które odbyło się 23 lutego 2023 r., Pani dr Teresie Hazubskiej-Przybył z Zakładu Biologii Rozwoju nadany został stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie nauki leśne na podstawie oceny całości dorobku naukowego oraz osiągnięcia pt. „Somatyczna embriogeneza i kriokonserwacja kultur embriogennych P. omorika (Pančić) Purk. i Picea abies (L.) H.Karst. przy zastosowaniu metody stopniowej dehydratacji”.

 

Celem badań, w wyniku których powstały publikacje składające się na osiągnięcie naukowe, było określenie wpływu warunków prowadzenia kultury na efektywność poszczególnych etapów somatycznej embriogenezy świerka serbskiego i pospolitego (jako gatunku kontrolnego) oraz określenie skuteczności stopniowego odwadniania tkanek embriogennych podczas ich przechowywania w ciekłym azocie. Prowadzone przez Panią dr hab. Teresę Hazubską-Przybył wieloletnie badania procesu somatycznej embriogenezy gatunków drzew iglastych, które trudno jest rozmnożyć w sposób wegetatywny, mają charakter unikatowy w skali światowej.

 

W imieniu pracowników Instytutu, a także własnym, składam Pani dr hab. Teresie Hazubskiej-Przybył serdeczne gratulacje, życząc jednocześnie, by każdy dzień pracy przynosił satysfakcję z kolejnych osiągnięć naukowych, a wyniki Pani badań znajdowały swoje miejsce w jak najlepszych czasopismach o światowym zasięgu.

 

Andrzej M. Jagodziński

Dyrektor Instytutu

     

Zmień kontrast

Dostosuj czcionkę

eu logo

HR 01

W ramach dotacji Powiatu Poznańskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku, nasze Arboretum otrzymało środki na realizację projektu pt. Wyeksponowanie oryginalnych elementów zabytkowego ogrodu poprzez przebudowę odcinka alejek parkowych w Arboretum w Kórniku.

powiatpozn

Przedsięwzięcie pn.: "Doposażenie sal edukacyjnych Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku w sprzęt i pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia edukacji przyrodniczej i ekologicznej" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

 

Zakup sprzętu i oprogramowania, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w działalności edukacyjnej Instytutu Dendrologii PAN oraz opracowanie i wydruk przewodników przyrodniczych dla dzieci.

WFOSüGW Nowe logo peéna nazwa KOLOR

OZwRCIN extended colour RGB

Repozytorium Cyfrowe ID PAN

facebook idpan button